Pytania Dietetyk Kraków i Proszowice

NAJCZĘSTSZE PYTANIA DIETETYK
KRAKÓW
PROSZOWICE

Zobacz najczęściej zadawane pytania przez Pacjentów.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA DIETETYK
KRAKÓW
PROSZOWICE

Zobacz najczęściej zadawane pytania przez Pacjentów.

Pytania Dietetyk Kraków i Proszowice

NAJCZĘSTSZE PYTANIA DIETETYK
KRAKÓW
PROSZOWICE

Zobacz najczęściej zadawane pytania przez Pacjentów.

Pytania Dietetyk Kraków i Proszowice

Zajmujemy się szeroko pojętą dietetyką kliniczną i sportową.

Mamy wiedzę z zakresu dietoterapii (ukończone studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum) oraz żywienia w sporcie (ukończone studia podyplomowe z zakresu żywienia w sporcie Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach).

Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wiedzy potrafimy pomóc Pacjentom z różnymi problemami zdrowotnymi, sportowymi czy sylwetkowymi.

Dietetyka jest naszą pasją, stale podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach naukowych, szkoleniach, wykładach oraz czytając najnowsze publikacje naukowe. Możesz nam zaufać!

Jeśli masz możliwość warto przygotować:
– badania laboratoryjne,
– kwestionariusz żywieniowy (dostępny bezpośrednio u nas, wysyłamy po wcześniejszym kontakcie),
– dziennik żywieniowy (dostępny bezpośrednio u nas, wysyłamy po wcześniejszym kontakcie),
– ewentualną historię leczenia oraz dotychczasową dietę jeśli kiedykolwiek była stosowana.

W praktyce jak nie będziesz mieć powyższych materiałów to na wizycie o wszystko wypytamy (jednak zachęcamy do przygotowania powyższych dokumentów).

Przed przystąpieniem do współpracy zalecamy (ale nie jest to obowiązkowe) wykonać badania laboratoryjne, dzięki którym możemy określić ogólny stan zdrowia oraz zdiagnozować ewentualne nieprawidłowości. Im lepiej poznamy organizm naszego Pacjenta tym lepiej dostosujemy indywidualny proces leczenia dietetycznego.

Jeśli jednak nie masz żadnych badań to nie musisz ich wykonywać przed wizytą. Możesz przygotować podstawowe badania przed rozpoczęciem współpracy (badania opisane poniżej w faq), ale nie jest to obowiązkowe. Na pierwszej konsultacji dietetyk zapoznając się z Twoim stylem żywienia oraz kwestiami medycznymi dobierze indywidualnie badania które warto wykonać przed rozpoczęciem terapii.

Lista zalecanych podstawowych badań:
– morfologia ogólna z rozmazem,
– glukoza na czczo,
– lipidogram (cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, trójglicerydy),
– AST, ALT,
– kreatynina,
– TSH, ft3, ft4,
– ferrytyna (w szczególności u kobiet).

Podczas pierwszej konsultacji dietetyk oceni stan Pacjenta i w razie konieczności zostaną zlecone inne dodatkowe badania laboratoryjne.

Należy przed badaniem:
– mieć pusty pęcherz (wystarczy ograniczyć płyny około 1 godziny przed wizytą),
– być wypróżnionym,
– być około 2 godziny po ostatnim posiłku,
– ograniczyć aktywność fizyczną w dniu badania,
– zdjąć przed badaniem metalowe oraz elektroniczne akcesoria/urządzenia np. zegarek, biżuteria, telefon,
– nie badać się podczas miesiączki oraz 2-3 dni przed/po miesiączce,
– nie smarować kremem rąk i nóg.

Badanie jest bezpieczne jednak przeciwwskazaniem do badania jest:
– metalowy implant, taki jak: endoproteza, rozrusznik serca, defibrylator, stenty lub metalowe szwy w sercu lub naczyniu krwionośnym,
– cewnik wypełniony cieczą lub inne elektroniczne urządzenia, które mają dobrą przewodność,
– ciąża,
– epilepsja.

Tworzymy tylko i wyłącznie diety dostosowane idealnie do Ciebie. Nie pracujemy na gotowcach.

Podczas pierwszej wizyty wypytujemy o wszystko (nawet o to w jakim sklepie robisz zakupy!) aby jak najlepiej dopasować żywienie pod Twój styl życia oraz dany problem.

Tworzymy diety:
– zbilansowane, normokaloryczne
– diety redukcyjne
– diety na wzrost masy ciała
– diety w problemach zdrowotnych
– diety dla sportowców
– diety dla kobiet w ciąży
– diety dla par
– diety dla rodzin
– diety dla dzieci i młodzieży
– diety dla osób starszych
– diety wegetariańskie, wegańskie
– diety ketogeniczne
– diety na Thermomix / Lidlomix

Tworzymy jadłospisy 7, 14, 21 lub 28 dniowe jednak jego elastyczność i praktyczność pozwala na stosowanie go przez dłuższy okres czasu (na wizytach kontrolnych dietetyk ustala czas stosowania dotychczasowego jadłospisu w oparciu o wywiad i wyniki).

Jadłospis stosujemy do wizyty kontrolnej. Statystycznie wizyta kontrolna odbywa się średnio co miesiąc, ewentualnie częściej jeśli Twój problem jest złożony.

Przykładowo Pacjent wybrał jadłospis 14 dniowy i odbywa wizyty kontrolne co miesiąc. Powyższy jadłospis stosuje przez cały miesiąc tzn. dwa tygodnie, a następnie powtarza całość od nowa przez kolejne dwa tygodnie.

Na wizycie kontrolnej ustalamy czy należy rozszerzyć jadłospis czy nie ma takiej potrzeby.

Pacjent może rozszerzyć jadłospis o 7, 14, 21 lub 28 dni, ewentualnie istnieje możliwość rozszerzenia diety o 1 dzień lub ich sumę np. 5, 13, 18 dni itd.

Na pierwszej konsultacji wybieramy dogodną dla Ciebie długość jadłospisu (7, 14, 21 lub 28 dni). To będzie nasz bazowy jadłospis, który w razie potrzeby będziemy rozszerzać.

Na wizycie kontrolnej ustalamy czy należy rozszerzyć jadłospis czy nie ma takiej potrzeby.

Zazwyczaj decydującymi kwestiami odnośnie zmiany czy modyfikacji jadłospisu są wyniki badań oraz skład ciała. Jeśli po drodze pojawiają się komplikacje to zmiany są nieodzownym etapem współpracy.

Jeśli lubisz proste, szybkie, a co najważniejsze monotonne jedzenie to polecamy jadłospisy 7 lub 14 dniowe.

Jeśli lubisz różnorodność w diecie i chcesz aby dieta była zróżnicowana to polecamy 14, 21 lub 28 dniowe jadłospisy.

W każdej chwili można rozszerzyć jadłospis aby spełniał Twoje oczekiwania.

Oczywiście, że stworzymy dla Ciebie jadłospis!

Podczas pierwszej konsultacji wypytamy jakich produktów i posiłków nie lubisz aby jadłospis przypadł do Twojego gustu.

Jeśli nie lubisz kilku produktów (max 10) to jadłospis stworzymy bez problemu. Taki jadłospis nie będzie miał żadnych niedoborów składników odżywczych oraz nie będzie monotonny dla Ciebie. W tym przypadku nie występują żadne dodatkowe opłaty za jadłospis.

Jednak gdy produktów których nie lubisz jest bardzo dużo i ciężko będzie stworzyć optymalny jadłospis to musisz wziąć pod uwagę, że będzie on monotonny oraz będziemy musieli zalecić dodatkową suplementację w celu jak najlepszego zbilansowania Twojej diety. Dodatkowo przy wielu eliminacjach produktów spożywczych jadłospis wyceniamy indywidualnie.

Jak najbardziej istnieje możliwość usunięcia posiłków, które nie przypadły Tobie do gustu lub zamiany niechcianych posiłków na nowe według Twoich preferencji.

Podczas pierwszej konsultacji wypytamy jakich produktów i posiłków nie chciałbyś w swojej diecie abyśmy mogli jak najlepiej dopasować do Ciebie jadłospis.

Pamiętaj jednak aby jak najdokładniej podać produkty oraz posiłki których nie lubisz, ponieważ jak stworzymy dla Ciebie jadłospis to poprawki będą możliwe, ale traktowane jak tworzenie nowych dni jadłospisu i rozliczane według cennika.

Bazujemy na ogólnodostępnych sklepach (LIDL, Biedronka, Auchan, Kaufland itd.) i produktach aby jadłospis był praktyczny oraz prosty do wykonania.

Podczas konsultacji to Ty wybierasz preferowany przez Ciebie sklep, a my dobierzemy optymalny asortyment z powyższego sklepu pod względem zdrowotnym oraz i cenowym.

W praktyce Pacjenci wydają zazwyczaj mniej na zakupy niż dotychczas.

Jadłospis bilansujemy nie tylko i wyłącznie pod względem zdrowotnym, ale również zwracamy uwagę aby każdy produkt został zużyty i nie marnował się.

Nie stosujemy wymyślnych i drogich produktów. Wszystko znajdziesz w ogólnodostępnych sklepach.

Czas oczekiwania na jadłospis lub ewentualne zmiany w jadłospisie to 7 dni liczone od ostatniej konsultacji.

Jeśli po jednej wizycie Twój problem został rozwiązany to nie są obowiązkowe wizyty kontrolne.

Jednak w praktyce poprawa zdrowia, sylwetki czy innych parametrów wiąże się z koniecznością kontroli i modyfikowania diety do zaistniałej sytuacji.

Najważniejsza kwestia w przypadku odchudzania lub poprawy wyników sportowych to kontrola składu ciała (w szczególności masy mięśniowej i tłuszczowej). Jeśli tracisz tkankę tłuszczową przy braku spadku masy mięśniowej to wszystko przebiega prawidłowo, jeśli jednak skład ciała nie ulega poprawie lub są komplikacje to pomożemy uporać się z problemem. Brak kontroli może doprowadzić do efektu jojo, co może być przyczyną narastających problemów.

W przypadku poprawy zdrowia ważna jest kontrola badań, modyfikacja diety pod aktualny stan Pacjenta oraz zaistniałe po drodze problemy.

Średnio widzimy się z Pacjentami co miesiąc.

Jednak jeśli masz problem, który należy kontrolować częściej to dobieramy indywidualnie plan konsultacji kontrolnych.

Tak jak najbardziej umożliwiamy taką możliwość naszym Pacjentom.

Usługa taka przysługuje na miesiąc i po miesiącu decydujesz czy chcesz przedłużyć stały kontakt z dietetykiem. Korzystając z tej usługi możesz napisać SMS, wiadomość e-mail lub po prostu zadzwonić, a my pomożemy i doradzimy.

Stały kontakt obowiązuje w dni powszednie w godzinach między 10:00 a 18:00. Dietetyk ma 72 godziny na odpowiedź, jednakże zazwyczaj odpowiedź udzielamy już tego samego dnia.

Cały aktualny cennik dostępny jest na naszej stronie CENNIK.

Koszt jadłospisu opłacany jest z góry podczas pierwszej konsultacji.

Cały aktualny cennik dostępny jest na naszej stronie CENNIK.

Możesz wybrać jadłospis 7, 14, 21 i 28 dniowy lub pojedyncze dni.

W zakładce usługi dodatkowe opisane są ceny za dodatkowe dni jadłospisu.

Dodatkowy 1 dzień jadłospisu dla osoby indywidualnej to 50 zł, dla pary to 70 zł, dla rodziny (2+1) to 90 zł, dla rodziny (2+2) to 120 zł. 

Jeśli chcesz zmienić kaloryczność swojej diety, makroskładniki, rozłożenie posiłków lub proporcje całego jadłospisu to umożliwiamy taką opcję.

Dzięki powyższej usłudze nasz bazowy jadłospis, który wcześniej stworzyliśmy dla Ciebie może być cały czas używany zależnie od celu, który mamy do osiągnięcia.

Kupując pakiet promocyjny otrzymujesz dodatkowe dni jadłospisu gratis.

Im dłuższy okres współpracy z pakietu promocyjnego wybierzesz tym więcej dni jadłospisu dostajesz gratis. Z pakietem 3-miesięcznym 3 dni, z pakietem 6-miesięcznym 7 dni, a przy pakiecie 12-miesięcznym aż 15 dni.

Dodatkowo otrzymujesz stały kontakt w cenie przez cały okres współpracy.

Zanim umówisz się na wizytę – jasno sprecyzuj swój cel i oczekiwania. Każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie.

Jeśli uważasz, że Twoja historia choroby oraz dokumentacja medyczna (w tym wyniki badań) są zawiłe i skomplikowane poinformuj nas o tym przed rezerwacją wizyty w celu dostosowania odpowiedniej ilości czasu (podstawowy czas pierwszej konsultacji wynosi 60 minut oraz 30 minut dla konsultacji kontrolnej).

Dłuższe konsultacje są wyceniane indywidualnie. W praktyce ceny zmieniają się proporcjonalnie tzn. pierwsza konsultacja 60 minutowa to koszt 250 zł jeśli chcemy odbyć wizytę 120 minutową to koszt wynosi 500 zł.

Tak, należy wybrać ofertę indywidualną.

Dieta dla par jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących wspólnie zadbać o swoje żywienie, mających podobne preferencje żywieniowe, a co najważniejsze podobny stan zdrowia.

Wystarczy, że para ma zupełnie inny stan zdrowia lub preferencje żywieniowe przez co dietetyk skupia się indywidualnie na każdym pacjencie.

OBSERWUJ NAS – KRAKÓW

OBSERWUJ NAS – PROSZOWICE

Mateusz Dzikowski - ZnanyLekarz.pl

mateuszdzikowski.pl © 2022